Kolektor próżniowo-rurowy składa się z: rur próżniowych, w których element zbierający ciepło, tzw.
60% ciepła potrzebnego do ogrzewania wody użytkowej w ciągu roku.
Kolektory próżniowe wymagają jednak mniejszej powierzchni zabudowy, ten sam efekt wydajności cieplnej jak dla kolektorów płaskich o powierzchni, przykładowo 5 m2 uzyska się z kolektora próżniowego o powierzchni 3 m2potrzebny przypis.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82onecznyAby zachować przyrodę w nieuszkodzonym stanie konieczne jest wprowadzenie nie tylko zmian w sposobie myślenia, ale i prawdziwych rewolucji, jeśli chodzi o energię elektryczną.
Jak na razie, doskonałym rozwiązaniem na potrzeby rodzin wydaje się być energia pozyskiwana dzięki panelom fotowoltaicznym czy kolektorom słonecznym.Zwłaszcza w Polsce, gdzie mamy duże nasłonecznienie, warto skorzystać z takiej formy produkcji energii.
Instalacja nie jest zbyt skomplikowana, a pozwala na wytwarzanie energii zgodnie z naturą.Fotowoltaika (PV) - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw.
źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne). Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny.
Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat.
boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp.
Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika.