Do lat 50.XX w.
często stosowano nawierzchnie z kamienia polnego (tzw.
Obecnie sporadycznie stosuje się nawierzchnię z kamienia polnego podczas rekonstrukcji otoczenia obiektów zabytkowych (np.
dziedzińce obronnych zamków). Problemem napotykanym przy rekonstrukcji jest niemal całkowity brak fachowców znających tajniki układania wytrzymałego bruku. Dzisiaj głównymi zaletami są malowniczy wygląd (szczególnie w pobliżu zabytków architektury lub kompleksów zieleni), a także całkowicie naturalny, ekologiczny surowiec.Do dzisiaj nawierzchnie z polnego kamienia można spotkać na niektórych drogach polnych, wiejskich lub leśnych, a także w zabytkowych dzielnicach miast.
Nadal rozbierane są jezdnie posiadające wartość zabytkową (budowane w XVIII i XIX wieku) i zastępowane kostką betonową.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/BrukWobec tego na rynku budowlanym działa wiele firm zajmujących się sprzedażą bruku i dowożących bruk do swoich klientów.
Pracownicy tego rodzaju firm mogą także zająć się wykładaniem bruku i jego dostosowywaniem do potrzeb konkretnych właścicieli posesji czy osiedli mieszkalnych.Dzięki temu będą oni mogli być bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki wykorzystali przywieziony dla siebie bruk.
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych. Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej.Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy.
Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk.