Sprzątanie z octem

ekologiczne środki czystościOcet to najlepszy przyjaciel ekologicznej pani domu.

Z jego pomocą można praktycznie wszystko, a odpowiednio łączony z innymi naturalnymi środkami daje niesamowite efekty.

Ocet świetnie radzi sobie z kamieniem, wiec używaj go do czyszczenia łazienek, wanny i zlewu.
Doskonale też neutralizuje brzydkie zapachy, więc można nim wyczyścić odpływ. Ocet jest znany od bardzo dawna i to on stanowić główny środek do czyszczenia i konserwacji z czasów naszych babć.

Warto wiec poznać jego możliwości próbując nim sprzątać.

Gwarantuje, ze każdy będzie zaskoczony, ze sprzątasz bez chemii! Warto też dodać, ze zapach octu szybko się ulatnia i jest bezpieczny dla zwierząt.

Bezpieczne sprzątanie

Coraz więcej pań domu decyduje się na życie bez zbędne chemii.
Z tego powodu przygotowują jak najwięcej posiłków w domu, robią soki, przeciery, dżemy itd.

Ekologiczny tryb życia wymaga również rezygnację ze szkodliwej chemii domowej na rzecz naturalnych i bezpiecznych zamienników. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą takich środków i warto do nich zajrzeć.

Jest wiele gotowych roztworów np.
do mycia podłóg, szyb, czy naczyń. Jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających swoja przygodę z ekologicznym sprzątaniem.

Cytat o occie w Wiki

ekologiczne środki czystości
Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa.
Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet.
Dodane: 11-02-2017 03:55

Tagi: ekologiczne ekologia środki czystości sklep