Krótka definicja z Wikipedii.

Płot Historia budowania ogrodzeńogrodzenia Rybnik ogrodzenia Rybnik

Obecnie często tworzy się komponenty tego typu ogrodzenia w masowej produkcji, zarówno są to komponenty drewniane, betonowe, jak i metalowe.

Często wykorzystywane jest przy tworzeniu tych komponentów wzornictwo przemysłowe.

Drugą tendencją jest budowanie wysokich betonowych płotów lub właściwie murów, dzięki którym osoba z zewnątrz nie może obserwować tego, co znajduje się i dzieje na terenie posesji.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot

Płot Budowa ogrodzenia w internetowej encyklopedii

Płot, parkan, blanka ? typ ogrodzenia. W skład tego typu ogrodzenia wchodzą słupki betonowe lub żelazne, czasami murowane z kamienia lub cegły, albo pale drewniane, do których przymocowane są drewniane przęsła, wraz z przybitymi doń sztachetami lub metalowe ramy.
W przypadku płotów betonowych spotykane są też wsuwane w słupki betonowe płyty. W płot wmontowane są furtka lub brama dla pojazdów dwuśladowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot

Wybór ogrodzenia na podstawie ceny

Ceny ogrodzeń wahają się w zależności od ich rodzaju i oczywiście od obwodu działki.

Można wybrać podstawową siatkę ocynkowaną i mieć temat z głowy, ale taki płot nie jest zbyt ładny, ani nic nie zasłania.

Kiedy chcemy trochę więcej prywatności warto pomyśleć o droższych ogrodzeniach wykonanych z desek drewnianych.

Płot z drewna ma dużo zalet i z pewnością jest bardziej trwały od płotów z drutu. Co prawda trzeba go odpowiednio konserwować, ale dobrze zadbany płot z drewna będzie wyglądał dobrze na długie lata.

płoty kute natomiast są jednymi z najdroższych i mają podobny problem do tych z drutu, czyli nic nie zasłaniają- co potrafi być bardzo dużą wadą..

Dodane: 05-08-2017 05:49

Tagi: ogrodzenia Rybnik Śląsk ogród wykończenie budownictwo

Widok do druku:

ogrodzenia Rybnik