Gdy boli ząb lub się ukruszy zwykle nie ma się ochoty na znalezienie stomatologa poza miastem.
Najlepiej wtedy zasięgnąć pomocy w lokalnym gabinecie, np.
.

Krótki cytat o dentystach z Wikipedii

protetyka jastrzębie
Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot.

dentysta (z łac.

dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii. W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych.
Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 2016).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta

Stomatolog wzywa

Nie tylko dzieci nie lubią chodzić do dentysty, również my, dorośli często mamy problem, aby zmotywować się i pójść na fotel.
Wiadomo, że to dla naszego własnego dobra, ale jednak mało kto lubi wizyty u dentysty czy stomatologa.

należy jednak pamiętać, że im dłużej zwlekamy tym dłużej będziemy siedzieć na fotelu. Jeżeli to również cię nie przekonuje to pomyśl, że wydasz więcej pieniędzy na leczenie.

Najdroższe ze wszystkich usług dentystycznych jest protetyka i implanty zębowe.
Jest to wydatek nieporównywalnie większy od zwykłego leczenia i usuwania ubytków zębowych.

Chirurgia stomatologiczna w Wikipedii

protetyka jastrzębie
Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa, chirurga szczękowo-twarzowego oraz laryngologa, jako lekarzy zajmujących się operacjami w obszarze twarzoczaszki, bywa różny i zależny jest od posiadanych przez operującego umiejętności.
Do najczęściej wykonywanych procedur w chirurgii stomatologicznej należą: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje, zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej, Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_stomatologiczna.

Widok do druku:

protetyka jastrzębie