ekologiczne środki czystości

Umyj podłogę bez chemii

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie.

Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience.

Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa. Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli. Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie.

Kwesta receptur na środki czystości

Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej.

Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki.

Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny.

Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki. Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie.

Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości.

Detergenty w Wikipedii

ekologiczne środki czystości
Sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np.
laurylosiarczan sodu) związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd. Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie.

W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty.
Dodane: 10-01-2017 09:09

Tagi: sklep ekologia ekologiczne środki czystości