Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6.Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7.
Mogą ich wyszukiwać na stronach internetowych prowadzonych przez producentów leków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni.
Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach).
Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy.
Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania: defibrylator jednofazowy: pierwsze wyładowanie ? 360 J, drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J; defibrylator dwufazowy: pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J, drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator.